معرفی کتاب

ما را با برف نوشته‌اند

جدیدترین اثر نسیم توسلی چهارشنبه ۲۳ آبان در کتاب‌فروشیِ ماه‌نو رشت رونمایی شد. «ما را با برف نوشته‌اند» رمانی است با سویه‌های تاریخی و اجتماعی که در فضای شهر رشت روایت می‌شود. در این مراسم که با حضور نویسنده‌ی کتاب برگزار گردید، کیهان خانجانی به موضوع «بازخوانی تاریخ در داستان» پرداخته است .

رمان «ما را با برف نوشته‌اند» نشر آگه با موضوع داستان‌های ایرانی منتشر کرده است . قطع کتاب رقعی است و با جلد شومیز در ۱۷۲ صفحه و با قیمت پشت جلد ۲۱ هزار تومان به چاپ رسیده است.

از متن کتاب :

«از همان کودکی، از توی کتاب‌های تاریخی بابا، از پیاده‌روهای باغ نادری و تبرزین‌های دورش که از کنار آن می‌گذشتیم، از توی عکس‌های سر پیشخوان شومینه‌ی آقاجان نصراله‌خان، با آن ابروهای تابه‌تای یکی بالا یکی پایین، انگار نادرشاه داشت جان می‌گرفت و همراهم می‌آمد. آن سال‌های بچگی در مشهد، نادرشاه همان مردِ شمشیر در دستِ سوار بر اسبی بود که روی ستون‌های باغ نادری ایستاده بود و سپاهش به رج دنباله‌ی ستون را گرفته بود. همان آقاجان نصراله‌خانِ توی قاب‌های روی دیوار و عکس‌های قهوه‌ای خاکستری زردِ آلبوم‌ها. اما سال به سال که گذشت، من بزرگ‌تر شدم و او کوچک‌تر. حالا از پیرمرد پنجاه‌وچند ساله‌ی کودکی‌هایم به جوانی قبراق بدل شده. من و نادرشاه افشار داریم برعکسِ هم توی تاریخ قدم می‌زنیم. حتماً جایی توی هفت هشت سالگی‌ام از کنار هم رد شده‌ایم. یک لحظه، یک آن، شانه‌به‌شانه خورده‌ایم و ایستاده‌ایم و نگاه به هم کرده‌ایم و گذشته‌ایم. من رو به جلو، او رو به عقب»

/ 0 نظر / 54 بازدید