دکتر سایان و هوش رسانه ایاین روزها فیلمی در دنیای مجازی دست بدست می شود درخصوص ادعای منجی بودن شخصی بنام محمد حسین پور معروف به دکتر سایان است . البته اینجور دیالوگها تازه گی ندارد. او با طرح مسائل مختلف و چاپ چند کتاب و ادعای تاسیس سبک رزمی جدید با آداب و مناسک خاص به نام سایان که پیروان آن را ساکاری‌یو نامگذاری کرده‌ و نوشتن دایره‌المعارف هنر برای اولین بار بدون هیچ منبع معتبری، خود را مطرح کرده و پایش به رسانه ملی بدون هیچ کنکاشی نیز باز شده است. او فرزند علی حسین پور، علی فرزند بلال حسین پور، بلال فرزند ضیاء دمیرچی، ضیاء فرزند حسین دمیرچی ،حسین فرزند ابراهیم دمیرچی ،ابراهیم فرزند حیدر با لقب اجاق وردی یعنی کسی که اجاقش کور نیست، در تبریز در آخرین و قدیمی ترین روستا در سراب در خانه ای کاهگلی به دور از دیگر خانه های روستا در کنار چشمه آب همگام با روییدن شکوفه ها و غنچه های بهاری در اولین روز از فصل بهار در ۲۱مارس ۱۹۸۸ میلادی 1367 شمسی در آذربایجان شرقی به دنیا آمده وهم اکنون در استان البرز ساکن است ،و تحصیلات عالی آکادمی خود را در مقطع دکترا ،رشته استاتیک گرایش پاتو بیولوژی در شهر و دانشگاه ناشناخته ای درترکیه به اتمام رسانده است . که این رشته خود حرف وحدیثهای دارد که دربرنامه حالا خورشید هم رشیدپور به آن نرسیده بود.از اوبعنوان دانشمند و فیلسوف جوان نامبرده می شود تا کنون مقالات و نظریه علمی،فلسفی بسیاری چاپ کرده است می توان به عنوان مثال کتابهای اقیانوس غم،مادر مریم ها،مجرمین بهشتی ،کهکشان سبز و…اشاره کردتا کنون کسی نقدی براثرهای یادشده ننوشته یا اصلا در جامعه کتابخوانها مطرح هم نبوده است . درفضای مجازی مثل تلگرام و اینستاگرام کاربران علاقمند به ورزشهای رزمی او را دنبال می کنند . فیلم ها ی او را که می بینید نشان می دهدعلاقه زیادی دارد که فردی تاثیرگذار باشدمثل اشو در جامعه هند.فیلمهای کوتاهی که از رسانه ملی مانندشبکه خبر، جام جم، شبکه یک و سلامت و البرز در قالب برنامه‌های مختلف و سخنرانی و ... درکانالش موجوداست. حتی خبر مدال طلای او درمسابقات مبارزه آزاد درروسیه توسط خبرگزاری‌ ایرنا مخابره شده است .همچنین نظریه های در مورد علم معجزه ،پایان زمین، سیاره سایارو،آسمان سبز،سانتها یا همان مثلث برمودا که منطقی ترین و علمی ترین تعاریف حقیقی از دیدگاه صاحب نظران عصر معاصر می باشد. اماکدام صاحب نظران بازهم مشخص نیست.هرچه سرچ کردم چیزی نیافتم . فقط درتیتراژپایانی سریال کبری 11 به عنوان گریمور اسمش به چشم می خورد. دکترسایان در یکی از گفتگو های تلویزیونی بمناسبت روز جهانی علم نظریه دستور قلب به مغز و تفاوت سواد و علم را مطرح کرده اما نتوانست در برنامه حالا خورشید پاسخی مناسب درخصوص خلق حس ششم و هفتم و هشتم بدهد.

در روزگاری که بحران هویت درجوانان واقتصادبیمار در بسیاری از نقاط کشور قابل انکار نیست افرادی سودجو و بقولی نابغه هم پیدا می‌شوند که به سراغ ذهن و قلب آدم‌ها رفته و درآینده هم خواهند رفت و با طرح ادعاهایی به ظاهر علمی و درست، از عدم آگاهی و توان مالی برخی آدم‌ها سوءاستفاده کرده و آن‌ها را به مسیر اهداف خود هدایت می‌کنند. با دایره کردن مکانهای ورزشی رایگان با ترکیبی از علم و دانش و مذهب و ورزش و هنر، خود را به شورا و امام جمعه و شبکه خبر و یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های کشور در شبکه سه می‌رسانند .

رضا رشید پور بعداز شنیدن خبر ادعای کذب مهمان حالا خورشید در یک توئیت نوشته است :

در بیش از ششصد برنامه حالا خورشید که ساخته ام، برای دعوت از حدود سه مهمان دقت کافی صورت نگرفته، هرچند که این خطا کم تر از نیم درصد است و حضور اشخاص در رسانه ملی استعلام خاص دارد اما لازم می دانم به عنوان تهیه کننده برنامه رسما و صمیمانه عذرخواهی کنم!

فقط یک سوال پیش می آید هوش رسانه ای که صداو سیما ملی اینقدر مدعی آن است کجا رفته است . و بقول مهران مدیری که در دورهمی تکیه کلامش بود: مهمان داریم چه مهمانی !

شاید رسانه ای کردند یک نفر بدون هیچ کنکاشی عواقبی غیراز این درپی نخواهد داشت؟

درخاتمه ، انگار پایانی به سوتی های صدا وسیمای ملی نیست!

 

 


 

 

 

 


/ 0 نظر / 98 بازدید